Od około czterech tygodni jestem szczęśliwym :-) posiadaczem ASUSa MyPal A696. Zabawka ma odbiornik GPS (to główny powód zakupu), kartę Wi-Fi i moduł Bluetooth, działa pod systemem Windows Mobile 6.0 (niespodzianka, bo na stronie producenta cały czas jest 5.0). Jednak nie obyło się bez problemów.

PDA od początku nie rozpoznawał karty SD - po każdym wyłączeniu i włączeniu pojawiał się irytujący komunikat o nieznanej karcie. Żeby było śmieszniej taki sam komunikat pojawiał się nawet wtedy, gdy karty w ogóle nie było w slocie. Po zerknięciu na stronę ASUSa okazało się że problem jest znany i występuje w firmware V03.0720.00. Do ściągnięcia jest patch który podnosi wersję do V03.0735.00 i łata przy okazji kilka innych dziur.
Po kilku dniach objawiła się rzecz poważniejsza: przestała działać karta Wi-Fi. Padała stopniowo - początkowo zdarzało się zrywanie połączenia (nawet bardzo blisko routera), potem połączenie znikło na dobre a system przestał w ogóle widzieć Wi-Fi. Szczęśliwie wada ujawniła się w ciągu 10 dni od zakupu - w takiej sytuacji ASUS wymienia sprzęt na nowy bez zbędnych pytań.

Drugi A696 miał od razu zainstalowany najnowszy firmware V03.0735.00 i jak dotąd (puk puk) działa idealnie: karta 2GB Extreme III jest rozpoznawana, Wi-Fi łapie sygnał w całym mieszkaniu. Nie miałem jeszcze okazji pojechać gdzieś dalej z GPSem, ale nie sądzę aby miały być jakieś problemy - wystawiony za okno bez problemu łapie fixa.

Generalnie urządzenie warte jest swojej ceny. Planując zakup brałem pod uwagę także Mio P560 - bardzo podobne możliwości do A696 i trochę tańszy. Na korzyść ASUSa przemawia czas pracy baterii (w testach, ale na czymś się trzeba oprzeć), trochę wydajniejszy procesor i - last but not least - wygląd zewnętrzny.

[aktualizacja 2008.01.27]

Sprawdziłem doświadczalnie jak sprawuje się bateria. Po pełnym naładowaniu wytrzymała ponad 4 godziny używania GPSa (AutoMapa, jasność ekranu około 40%), godzinę z włączonym Wi-Fi i 2 dni czuwania. Moim zdaniem zupełnie dobrze.

0 komentarze: