Czytając recenzję ETENa Glofiisha X800 na stronie PDAclub.pl trafiłem na ciekawy test wydajności grafiki i procesora PDA. Wykorzystany do tego celu został odtwarzacz The Core Pocket Media Player i "standardowy" trailer Matrixa. W zamieszczonej tam tabelce nie ma ASUSa A696, więc nie pozostało nic innego jak przeprowadzić test samemu.

TCPMP ma kilka sterowników wideo i wyniki różnią się dość znacznie w zależności od wybranej wersji. W przypadku A696 najlepiej wypada Intel XScale, pozostałe dwa (DirectDraw i GDI) są około 20% wolniejsze. Dodatkowo na wynik testu wpływa to, czy PDA ma podłączony zasilacz czy nie - jak można się domyślić zasilany z baterii procesor nie działa z pełną mocą (jednak różnica w teście jest niewielka, około 5%). Testy przeprowadziłem na wersji 0.71 odtwarzacza, z podłączonym zasilaczem i z kartą pamięci SanDisk Extreme III 2GB. Każdy test był powtórzony 3 razy, w tabeli poniżej jest średnia uzyskanych wyników: z pamięci wewnętrznejz karty SD
Intel XScale334%316%
DirectDraw259%249%
GDI271%259%

Porównując powyższe wartości z tymi na PDAclub.pl widać, że A696 plasuje się wśród najlepszych PDA z procesorem Intel PXA270 416MHz - jedynie Palmax GPS ma lepszy wynik.

0 komentarze: