Jednym z efektów ubocznych niedawnej imprezy rodzinnej była wymiana doświadczeń z kuzynem będącym - szczęśliwym oczywiście - posiadaczem iPhone. Dowiedziałem się m. in. jak włączyć klawiaturę zawierającą japońskie emoticony emoji. Jestem pewien, że jest to jedna z najbardziej pożądanych funkcji iPhone'a więc niniejszym dzielę się instrukcją How to enable emoji emoticons on your iPhone . Sposób jest iście magiczny, ale działa co widać na obrazku poniżej.


BTW: jak można przeczytać w Wikipedii Apple i Google proponują dodanie emoji jako części standardu Unicode. Dokument ma nieco ponad rok i nie został jeszcze zatwierdzony. Zapewne szacowne Konsorcjum Unicode zastanawia się czy aby na pewno świat potrzebuje standaryzacji symboli typu "woman with bunny ears" (kod 1f356).

[aktualizacja 2010.05.12]

Obrazek powyżej chyba nie oddaje całej powagi sytuacji. Oto przegląd wszystkich emoji dostępnych w iPhone (po kliknięciu otwiera się w pełnej rozdzielczości).

2 komentarze:

bnt pisze...

Cztery rodzaje emotikonów oznaczających płacz? I siedem rodzajów serduszek (w tym złamane)? Hmmm... W połączeniu z emotikonem oznaczającym chłopca i emotikonem oznaczającym dziewczynę najprawdopodobniej da się samymi emoji zapisać 75% poezji autorstwa gimnazjalistek...

Szczepan Kuźniarz pisze...

Myślę że bliżej 100%. I poezję autorstwa Isabel również. A Google znalazł mi nawet projekt przetłumaczenia na emoji Moby Dicka.